«

»

lip 28 2016

Medalowy weekend(festiwal triathlonowy w Sławie)

W miniony weekend nasi zawodnicy brali udział w Festiwalu Triathlonowym w Sławie, w ramach którego odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i juniorów oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w triathlonie.
Zmagania rozpoczęli juniorzy młodsi, którzy rywalizowali w OOM, na dystansie 600m pływania/ 16km rower/ 3km bieg. Po emocjonującym wyścigu brązowy medal zdobyła Klaudia Pettera, przegrywając srebro na finiszu. 18 miejsce zajęła Marysia Rakus. W wyścigu chłopców pecha miał Mateusz Błaszczyk, który po bardzo dobrym plywaniu miał kraksę na rowerze i nie ukończył zawodów. 22 miejsce zajął Szymon Bogus.
Poźniej na trase wyruszyli młodzicy, na dystansie 400m pływanie/ 8km rower/ 2km bieg. 20 miejsce zajął Eryk Szcześniak.
Na koniec rozegrano MP juniorów na dystansie 750m pływania/ 20km rower/ 5km bieg. Tu również po bardzo ciekawym wyścigu brązowy medal zdobyła Wiktoria Zawolik. 15 miejsce zajęła Diana Boczkowska. Również 15 w zmaganiach juniorów był Karol Gajewski.
Dzień po zmaganiach indywidualnych do startu przystąpiły sztafety MIX w ramach OOM. Nasza sztafeta w składzie Klaudia Petters, Mateusz Błaszczyk, Marysia Rakus i Szymon Bogus zajęła nielubiane przez sportowców 4 miejsce.