«

»

sie 10 2015

Pracowity weekend naszych trathlonistów

Wszystko zaczęło się w Gdyni gdzie w zawodach aquathlonowych podczas Ironman 70.3 Eryk Szcześniak zajął 7 miejsce w wyścigu młodzików.

W sobotę do akcji ruszyli juniorzy młodsi, którzy rywalizowali podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Konopiskach k. Częstochowy. Dużą niespodziankę sprawiła Klaudia Petters, która wywalczyła srebrny medal w wyścigu dziewcząt. Jest to pierwszy medal w Mistrzostwach Polski tej młodej i utalentowanej zawodniczki. 21 miejsce wywalczyła Magda Sarna. W rywalizacji chłopców 10 miejsce zajął Maciek Kwietniewski a 17 był Mateusz Błaszczyk. Dzień później odbył się start w bardzo widowiskowej konkurencji, sztafet MIX. Nasza drużyna w składzie Klaudia, Maciek, Magda i Mateusz po bardzo zaciętej rywalizacji zajęła 4 miejsce.

W węgierskim Tiszaujvaros,w zawodach Pucharu Europy juniorów rywalizowała Wiktoria Zawolik. Po dobrym pływaniu niestety drobny upadek na rowerze spowodował, że spadła do ostatniej grupy i zajmując 25 miejsce w swoim półfinale nie awansowała do niedzielnego finału.

Link do galerii z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.